26 września 2022

Zdrowy tryb życia to także odpowiednia dawka snu. Przyjmuje się, że powinniśmy przesypiać osiem godzin w ciągu każdej nocy.
Pamiętaj o nawadnianiu organizmu
Jeżeli zaliczasz się do osób, które zdecydowały się na uprawianie sportu, musisz pamiętać, że znaczenie ma nie tylko to, jak ćwiczysz. Nie można zapominać o tym, że ciało wraz z wysiłkiem fizycznym traci duże ilości wody, które muszą zostać uzupełnione
Dlaczego w zasadzie pojawia się pot?
Pocenie się jest zjawiskiem, które dla naszego ciała jest bardzo potrzebne. To właśnie dzięki niemu nasz organizm się nie przegrzewa (a jest to stan, który jest niemniej niebezpieczny niż odwodnienie). Trzeba jednak pamiętać, że wraz z potem z naszego ciała „wylatują” elektrolity, których zbyt duży ubytek może okazać się katastrofalny w skutkach. Dlatego w czasie treningu (nawet tego mało intensywnego) trzeba sięgać po napoje.
Co najlepiej pić?
Nie brakuje specjalistów, którzy uważają, że najlepszym napojem jest zwykłe niegazowana woda. Wykluczyć można natomiast słodkie gazowane napoje, które nie dostarczą nam żadnych cennych składników, a dodatkowo mogą pogorszyć samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem są specjalistyczne napoje dla sportowców.